2019. gada sezona

Dārziņos atkal ir pieslēgts ūdens un tas nozīmē, ka mūsu trešā sezona var sākties!!!

Ziemas laikā Diāna veica apjomīgus plānošanas darbus, pētījām, ko mēs gribētu audzēt un kur to visu dabūt. Bija jocīgi aprīļa sākumā aiziet uz dārziņu un tā īsti neko nedarīt, jo augsni utt. jaunajai sezonai bijām sagatavojuši jau rudenī, atlika tikai nedaudz visu piekārtot.

Martā ieguvām jaunu dārziņu kooperatīva valdi, kas liekas būs daudz aktīvāka par iepriekšējo, būs lielāka kontrole, lai dārziņi būtu sakoptāki un arī tiks vairāk pieskatīta apkārtne. Valde arī atbalstīja manu priekšlikumu pavasara talkas laikā iznomāt atkritumu konteineru, lai beidzot tie, kuriem nav pieejams transports, varētu atbrīvoties no gadiem krātās bagātības (atkritumiem). Ieguvām arī divus jaunus kaimiņus, kas pārņēma diezgan nolaistos blakusesošos dārziņus.

Pirmās jaunās sezonas sēklas iesējām aprīļa sākumā un lielākoties tās bija dažādas tomātu šķirnes. Vēl īsti nav skaidrs, kur visus tomātus stādīsim un vai visam atradīsies vieta, bet par to domāsim vēlāk.

DSC_2356

Šogad nopirkām speciālo lampu, lai stādi neizstīdzētu kā pagājušogad. Rezultāts ir daudz labāks, bet, iespējams, nākamajai sezonai būs jāiegādājas kāda vēl labāka lampa. Tā tas viss izskatījās pēc divām nedēļām:

DSC_2397

Jaunums ir arī nelielā siltumnīca salātiem un redīsiem. Kad ārā jau varēs stādīt tomātus, tad šo mazo siltumnīcu noņemsim un uzliksim tādu pat, kā iepriekšējos gados. Tiesa abas lielās siltumnīcas vēl ir jānopērk, jo divas sezonas bija to maksimālais lietošanas ilgums un plastmasas pārvalks sāka sairt.

DSC_2365

Sestdien nolēmām iestādīt kartupeļus – nedēļu agrāk nekā pagājušogad. Šogad stādīsim divas šķirnes. Vienu no šķirnēm kuru izvēlējāmies sauc Asparges un tie ir dāņu sparģeļkartupeļi. Vēlīna šķirne, kas ir augsti novērtēta restorānos savas īpašās garšas dēļ.

DSC_2362

Otra šķirne ir Maris Bard un tā ir ļoti agra šķirne. Šogad nolēmām kartupeļus stādīt tikai vienā kastē, tāpēc šos kartupeļus iestādījām maisos, kuros, pieaugot lakstiem, pakāpeniski piebērsim zemi.

DSC_2385

Krūmiņi pārziemoja labi, vienīgi divas no Lietuvas atvestās avenes neizdzīvoja un to vietā pārcelsim pagājušajā rudenī no kaimiņienes saņemtās dzeltenās medus avenes.

DSC_2366

Rudenī iestādījām no Latvijas atvestos ķiplokus un tie pārziemoja ļoti labi.

DSC_2389

Vislielākais prieks, protams, ir par sparģeļiem. Tie spraucas ārā no zemes kā traki! Tā kā šis sparģeļiem ir tikai otrais gads, tad tos vēl nedrīkst griezt, lai saknes kļūtu pēc iespējas spēcīgākas nākamo gadu ražām. Sākotnēji domājām vienu sparģeli no katra auga nogaršot, taču beigās izlēmām to tomēr nedarīt un paciesties līdz nākošajam gadam. Tagad pavasarī zemi nedaudz uzrušinājām, apbērām ar zirga mēsliem un salaistījām.

DSC_2376

Laiciņš nedēļas nogalē bija labs, tāpēc iesējām arī dažāda veida burkānus – Nantes, Cosmic Purple un Amarillo. Pēdējās divas šķirnes pasūtījām ASV, tā kā būs interesanti redzēt cik liela būs to raža. Sēklu piegāde nedaudz aizkavējās muitā un paciņa pat bija uz brīdi pazudusi, bet beigās viss beidzās laimīgi.

DSC_2374

Šogad izlēmām sēklas sēt nevis kastes garumā, bet platumā īsākās rindās. Redzēs, vai tam būs kāda ietekme uz ražu vai varbūt tos būs vieglāk laistīt.

DSC_2380

Aiz burkāniem iesējām bietes Bolivard, rāceņus Guldboll, garos baltos redīsus Astor.

DSC_2382

Bija pienācis laiks šķirties no Diānas mammas zemenēm. Kaut kā pēdējos divos gados nebijām lāgā apmierināti ar ogu garšu un daudzumi, likās, ka tās tikai ražo stīgas. Protams, pagājušogad ražu ietekmēja arī pie mums visai bieži pieklīdusī zemeņu mīļotāja – žurka, kas aplasīja labākos eksemplārus.

DSC_2390

Tā nu ir atbrīvota vieta jaunai zemeņu šķirnei. Kāda tā būs? Vissaldākā 🙂

DSC_2393

Tagad atliek tikai gaidīt siltākus laika apstākļus, lai varētu turpināt sēt un stādīt.

Viena doma par “2019. gada sezona

  1. Dārzenīšu audzēšanas blogam būt! Ar trešo sezonu, Diāna un Valter! Keep up the good work 🙂
    P.S. Ja man būtu dārziņš un es audzētu sparģeļus, oi kā man arī niezētu pirksti tos griezt&garšot priekšlaicīgi hehhe

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s