Rudens sākums

Pienākušas augusta beigas un nepārprotami jūtama rudens tuvošanās. Dārziņos arī viss kļuvis mierīgāks un tukšāks. Pamazām sākam novākt pēdējās ražas un gatavoties ziemai.

Nedēļas nogalē novācām pēdējos iestādītos kartupeļus –  Almonda Eko, vienu mazo kasti ar nenosakāmas šķirnes kartupeļiem un mazo kasti ar melni zilajiem kartupeļiem.

DSC_2144

Sanāca diezgan daudz kartupeļu, taču kastes vidū zeme bija ļoti sausa un mālaina, tāpēc tur bija pavisam nedaudz jauno kartupeļu, kā arī daži no kartupeļiem bija nedaudz iebojājušies.   

DSC_2148

DSC_2161

Novācām arī pēdējās pupiņas un zirņus. Starp pupiņām mūsu draudzenīte žurka bija uztaisījusi nelielu midzenīti un savilkusi kaudzītē sagrauztas zirņu pākstis. Cerams, ka viņa nebūs pārāk sarūgtināta par izjaukto mājokli.

DSC_2150

Šogad izmēģinājām audzēt bietes un rezultāts, kā redzams, bija labs. Bietes gan izauga diezgan plakanas, bet kopumā nav par ko sūdzēties. Arī lielākā daļa burkānu tagad ir novākti un atkal vienā galā tie bija tievi un ļoti gari, bet otrā normāli. DSC_2152

Ejā augošais ķirbis izskatījās jau pietiekami nogatavojies un to novācām. Pagājušajā gadā mums nozaga vienu  no ķirbjiem, tāpēc īpaši negribējām tos audzēt pārāk lielus, lai kādām atkal nesāktu niezēt pirksti.DSC_2154

Mazais ķirbītis gan vēl palika augam.

DSC_2168

Sparģeļi ir saņēmušies ne pa jokam un izdzinuši ļoti daudz jaunu stublāju. Tagad tikai atliek cerēt, ka sparģeļi pārziemos ziemu un pavasarī varēsim ievākt pirmo nelielo ražu.

DSC_2155

Cukīni kaste bija pavisam aizaugusi un tajā bija redzamas tikai lapas vien. Apgriezām lielāko daļu lapu un tagad rudenīgā saulīte varēs nogatavināt pēdējos cukīni un kabačus. Kastes galā mums auga āra gurķi, diemžēl karstuma dēļ šogad raža bija diezgan slikta, iespējams, mūsu kaimiņi nepietiekami tos laistīja kamēr bijām atvaļinājumā. Katrā ziņā mēģināsim audzēt gurķus arī nākošgad, vienīgi jāpameklē citu šķirni.DSC_2158

Āra tomāti ir pašā briedumā un jauno ražu var ievākt gandrīz katru dienu.

DSC_2164

Turpretī tomāti siltumnīcā ir tikai daļēji nogatavojušies un liela daļa vēl zied, tāpēc lielākā raža vēl tikai priekšā.

DSC_2169

Pavasarī iestādītās zemenes bija sadzinušas ļoti daudz jauno stīgu un tagad ar jaunajiem stādiem mums izdevās piepildīt visu kasti.

DSC_2174

DSC_2187

Pamazām sāk nogatavoties arī puķkāposti. Redzēs, vai tie izskatīsies tādi kā veikalā nopērkamie.

DSC_2194

Komposta kaste tagad ir pilnībā piepildīta. Pavasarī jau vajadzētu būt gatavam pirmajam kompostam.

DSC_2190

Milzīgās saulespuķes jau gandrīz ir nogatavojušās.

DSC_2177

Cerams, ka vēl saņemsim pāris vasarīgas nedēļas, lai arī pēdējie dārzeņi paspētu nogatavoties.

DSC_2196

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s