Zemeņu lauks

Zemeņu lauks, viens vienīgs zemeņu lauks! Mums gan ir tikai divas zemeņu kastes un dažas meža zemeņu rindas, bet sajūtu līmenī tie ir divi milzīgi lauki ar nebeidzamu ogu ražu. Jau divas nedēļas tās lasām un lasām, bet visas ogas ne tuvu nav nolasītas.

DSC_2091

Un arī pārējais nestāv uz vietas. Puķudobe pie ieejas iegūst arvien noteiktāku formu, tagad arī to daļēji aplikām ar akmeņiem, taču vēl būs jāatved viens maiss akmeņu, lai dobe izskatītos pabeigta.

DSC_2083

Siltumnīcās arī viss turpina augt. Abi tomāti jau zied, neskatoties uz to, ka to lapas ir daļēji sačokurojušās un vienam tomātam apakšējās lapas ir violetā krāsa. Noskaidrojām, ka tas varētu būt fosfora trūkuma dēļ, tāpēc nopirkām speciālu mēslojumu ar augstu fosfora saturu. Pagaidām būtiskas izmaiņas redzēt nevar, taču jaunās lapiņas izskatās labāk. Varbūt vainīgi zirga mēsli, ko pavasarī iestrādājām zemē?

Starp tomātiem aug viens paprikas stāds un tam sāk parādīties pirmas paprikas.

DSC_2044

Otrajā siltumnīcā dominē gurķis un pavisam drīz jau varēsim nogaršot jauno ražu.

DSC_2080

Ķirbis sāk pamazām augt garumā un jau arī parādījušies pirmie ziedi.

DSC_2076

Kabacis ir ticis savā attīstībā daudz tālāk par ķirbi.

DSC_2072

Saulespuķes aug ļoti interesanti. Labajā pusē saules gaisma ir visilgāk, tāpēc katra saulespuķe aug savā ātrumā un pa gabalu izskatās, ka visas trīs nostājušās pēc augumiem.

DSC_2075

Trešā zirņu rinda ir izdīgusi un tagad izmēģinām sentēvu zirņu atbalstu metodi ar bērzu zariņiem.

DSC_2074

Pa šo laiku daudz kas noticis arī kāpostu un kolrābju kastē. Šogad sējām divu veidu kolrābjus – zaļos un violetos. Tāpat kā pagājušajā gadā, zaļos kolrābjus sējām pa diviem, kas palīdz mums palielināt ražu. Violetie kolrābji pagaidām aug lēnāk par zaļajiem un no iesētajām sēklām izdīga tikai daži augi. Nākošgad noteikti jādiedzē sēklas uz palodzes, lai iegūtu labu ražu. DSC_2066

Ķīnas kāpostiem izaugušas ļoti lielas lapas un tas varētu būt saistīts ar karstuma vilni maijā, bet pamazām tās sāk sarullēties un iegūt atpazīstamo Ķīnas kāpostu formu.

DSC_2059

Tā mums viss pamazām aug un veidojās, bet nav jau arī tā, ka visu laiku tikai strādājam. Paņemam arī kafijas pauzes, lai atpūstos un izbaudītu padarīto.

DSC_2089

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s