Rudenīgie laikapstākļi un pazudušais ķirbis

To vairs nevar noliegt – pienācis rudens. Dārziņos palicis ievērojami klusāks un tukšāks, dažs jau ir paspējis novākt visu ražu un sagatavot savu pleķīti ziemas miegam. Arī mēs jau esam novākuši visus kartupeļus, burkānus, zirņus, pupas un sīpolus.

IMG_4332

Kas tad ir noticis pa šīm trīs nedēļām kopš pēdējā ieraksta?

Laikapstākļi bija diezgan lietaini, tāpēc uz dārziņu gājām tikai pārdienas un tikai, lai aplaistītu tomātus un gurķus. Kartupeļu laksti jau sāka dzeltēt, tāpēc novācām pēdējos kartupeļus, nogriezām zirņus un lielāko daļu puķuzirņu, novācām visas pupas un arī lielos un mazos burkānus. Vēl ceram sagaidīt izaugam cukīni, ķirbi, dažus gurķus (tos jau gan iepriekš esam vākuši lielā skaitā), tomātus, topinambūrus. Iesētie ķīnas kāposti un arbūzu redīsi arī ir paaugušies, bet šaubāmies, vai tie vēl paspēs nogatavoties, pieturoties šim vēsajam laikam. Turpretī nesen iesētie spināti, rukola un redīsi jau paaugušies tiktāl, ka tos jau var sākt novākt. Visražīgākie ir lapu kāposti, kas vēljoprojām ir lieli, kupli un veselīgi, tāpēc tos turpināsim spiest sulā vēl ilgu laiku.

Viena no nevajadzīgi atliktajām lietām bija dārza rīku kastes krāsošana. No Diānas tēta saņēmām 3L ierastās zviedru sarkanās krāsas un darbs varēja sākties.

IMG_4334

Pēc vairākiem simtiem slaidu otas vilcienu kaste ieguva šādu skaisti sarkanu toni.

IMG_4339

Tomēr nevis bija tikai jauki – atgadījās arī kas nepatīkams. Dārziņu biedrības facebook lapā sāka parādīties ieraksti, ka dārziņos sāk pazust ķirbji un citi izaudzētie labumi. Kādu jauku dienu arī mēs pamanījām, ka viens no mūsu četriem ķirbjiem ir pazudis. Tas atradās tuvu sētai un pēc pēdu nospiedumiem varēja redzēt, ka kāds pārliecies pāri tai un, izmantojot nazi, nozadzis viņu. Ar nazi! Tātad ar iepriekšēju nodomu! Kā saka, cūcība augstākajā pakāpē.

Tā nu pašiem un svešiniekiem pieliekot roku, dārziņš kļūst ar vien tukšāks. Tomēr vēl jau būs pāris nedēļas nogales līdz tam, kad varēsim teikt – sezona ir noslēgusies.

IMG_4343

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s