Zemenes būrī, tomāti siltumnīcā un šķembas ejā

Dārza solārija sezona ir atklāta. Apdegušas rokas, kājas un muguras nav iemesls pārtraukt darbus. Nepieciešams tikai pārgrupēties un uz dārziņu doties agri no rīta ar garu pusdienu pārtraukumu, un darbus atsākt pēcpusdienā. Ideāli piemēroti ir arī vakari pēc darba.

Zemenes jau sāk ziedēt un vairs nav aiz kalniem tas brīdis, kad varēsim baudīt sarkanās ogas. Kopā ar mums to brīdi gaida arī putni, tāpēc jātaisa būris, kas pasargās ogas no tiem. Atkal ar padomu palīdzēja internets un izdomājām taisīt kasti, apvilktu ar sietu un atveramu augšpusē.

Jāsāk ir ar rāmi apakšējās kastes izmērā un 30 cm augstumā.

DSC_1052

Tam seko sieta piestiprināšana ar skavām.

DSC_1054

Vāki vēl nav pabeigti un pie tiem darbs vēl jāturpina, bet pagaidām konstrukcija izskatās šādi:

DSC_1070

Vēl viens iesākts un nepabeigts darbs dārziņā bija vārtiņi. Sākotnēji tos uztaisīju pārāk lielus un tāpēc bija doma vārtiņus pārtaisīt tā, lai tie ir divdaļīgi. Tomēr beigās izlēmām samazināt attālumu starp stabiem un vārtiņus taisīt viendaļīgus.

DSC_1057

Uz palodzes audzētie zirņi dārza dobēs izskatījās tādi sakritušies un nekādi negribēja celties augšā pašu spēkiem, kaut gan pēc apraksta īpašu atbalstu tiem nevajag. Internetā atrodami daudzi video ar visāda veida atbalsta veidiem – zari, sieti, koka konstrukcijas utt. Mēs nosvērāmies par labu bambusa mietiņiem un auklai. Auklu no sākuma sasien horizontāli ap katru no mietiņiem un pēc tam to sien vertikāli, tā lai katram no zirņiem tiktu kāds vertikālais atbalsts.

DSC_1063

Pēc visa spriežot, jau drīz vajadzētu būt pirmajai zirņu ražai.

DSC_1065

Vakarpusē, kad temperatūra jau sāka kristies, bija pienācis laiks siltumnīcās stādīt tomātus un gurķus. Siltumnīcas ir maziņas, tāpēc vieta pietika tikai diviem stādiem katrā no tām.

DSC_1069

Pirms tam jau bijām sagatavojuši augsni, sajaucot dažādas mums pieejamās zemes un, protams, neaizmirstot piejaukt arī sūdus.

Domāju, ka vismaz divi gurķi mums būs noteikti.

DSC_1068

Viens no visnepatīkamākajiem darbiem dārziņu kolonijā ir eju ravēšana. Gar mūsu dārziņu iet divas ejas un esam atbildīgi par to, lai tās līdz ass līnijai būtu izravētas, otru pusi jāravē kaimiņam. Iepriekšējā dienā dārziņu biedrība bija nopirkusi veselu kravu ar šķembām, tāpēc pēc ravēšanas izmantojām iespēju papildināt ejas ar jaunām šķembām.

DSC_1081

Cerams, ka rezultāts noturēsies ilgāku laiku un pieneņu saknes tika izravētas kārtīgi.

DSC_1086

Pamazām dārziņā dominējošo dzeltenīgo koka nokrāsu sāk nomainīt zaļais augu tonis un labi, ka tā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s