Sals, pupiņas un rabarberis

Šonedēļ uz īsu brīdi bija atgriezusies ziema. Lietus, slapjš sniegs un ap -4 grādiem naktīs. Kāda tur vairs sēšana un stādīšana. Glābjas, kas var!

Diemžēl pirms nedēļas iestādītās krūmmellenes neizglābās. Nabadzītes apsala, lai gan bijām tās ietinuši agroplēvē. Gan jau, paliekot siltākam laikam, vēl atdzīvosies un viss būs kārtībā.

DSC_0964 Turpretim zemenes aukstumu pārcieta ļoti labi un ir jau kārtīgi iedzīvojušās. Vajadzētu būt varenai ražai.

DSC_0936

Dzeltenās un zaļās pupiņas izstiepās tik garas, ka uz palodzes kļuva par šauru, tāpēc šodien nolēmām tās pārstādīt dārziņā. Izskatās, ka tuvākajā laikā salnas nebūs, tāpēc riskējām. Laikam viņām tomēr uz palodzes bija par maz gaismas vai arī dzīvoklis bija pārāk silts, jo sakņu sistēma neizveidojās tik spēcīga kā domājām un viss spēks aizgāja kātos un lapās. Arī izmantotie Root Trainers nepalīdzēja, tomēr domājam tos pielietot arī nākamgad un vērot kāds būs rezultāts.

DSC_0940

DSC_0946

Blakus iestādījām arī izdiedzētos saldos zirņus Sugar Ann, lai gan tie bildē netika.

Naktis vēl ir vēsas, tāpēc uzbūvējām arī rāmi uz kura uzsedzām agroplēvi. Tai vajadzētu kaut nedaudz noturēt siltumu un aizturēt vēju, lai pupiņas un zirņi paspēj iedzīvoties.

DSC_0947

No iepriekšējā dārziņa saimnieka pārmantojām diezgan palielu rabarberi. Diemžēl, salīdzinot ar kaimiņu rabarberiem, mūsējais pārāk nesteidzas augt. Viens no iemesliem ir nezāles, jo, kā kaut kur lasījām, tās aptinās ap rabarbera saknēm un traucē tā augšanu. Otrs ir mitrums – viņiem patīk, kad viņus kārtīgi salaista. Šodien uztaisījām viņam apkārt kasti, izravējāms nezāles, piebērām zemi un kārtīgi salaistījām. Tagad rabarberam vienkārši ir pienākums kārtīgi augt.

DSC_0957

Iestādījām arī iepriekš nopirktās divas vasaras avenes, kas gaidīja savu kārtu nokļūšanai zemē. Šķirni sauc Schönemann un tā ražo lielas, tumši sarkanas un saldas ogas. 

DSC_0952

Visbeidzot lielākais darbs bija instrumentu kastes pārvietošana tuvāk ieejai, jo pašreizējā kastes atrašanās vietā vēlāk plānojam izbūvēt nelielu atpūtas stūrīti. Kasti likām uz flīzēm un apakšā paklājām plēvi, lai zem kastes neaugtu nezāles. Atlikušās flīzes izmantojām celiņam gar kasti. Tagad šī dārziņa daļa izskatās sakoptāka.

DSC_0963

Vēl viena lieliska nedēļas nogale dārziņā aizvadīta.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s