Darba svētkos darba pilnas rokas

Zviedrijā 1. maijs ir brīvdiena. Lieliski, garā nedēļas nogale, atpūta! Protams, ne jau mums, jo vēl tik daudz dārziņā jāpaveic pirms varēsim atpūsties paši un baudīt pirmos augļus jeb mūsu gadījumā dārzeņus.

Viss sākās sestdien, kad pabeidzām taisīt sētu. Beidzot esam pilnībā iezīmējuši savu teritoriju un nekādi savvaļas dzīvnieki vairs netiks klāt mūsu stādījumiem.

Kā vienmēr, iesākot darbus, visur valda mērens bardaks.

DSC_0843

Kaimiņu pusē palika viss pašdarinātais norobežojuma materiāls, kuru viņi laipni aizvāca svētdien, kad pirmo reizi šogad bija atnākuši aplūkot savu dārziņu.

No visas kolēģa atdotās sētas atlikušas bija tikai trīs sētas sekcijas, diemžēl visai malai sēta pilnībā nepietika.

DSC_0845

Tāpēc atlikušajā sētas daļā stiprināsim zaļo drāšu žogu, bet vispirms bija jāuztaisa rāmis pie kā to stiprināt.

DSC_0850

Tā arī sestdiena paskrēja.

Svētdiena atnāca ar lielisku laiku. Atkal bijām vieni no pirmajiem dārziņos un ķērāmies pie darba. No sākuma pabeidzām likt zaļo drāšu žogu gar priekšējo malu. Rāmi biju jau uztaisījis pa darbadienu vakariem.

DSC_0854

Ar metāla šķērēm kā pa sviestu.

DSC_0855

Un tad pienāca laiks taisīt kastes, kurās stādīsim un sēsim visus labumus.

DSC_0859

Diāna viena pati (ar nelielu palīdzību) sazāģēja visus nepieciešamos dēļus!

DSC_0861

Tad visu saskrūvējām kopā. Secinājām, ka ar naglām nekāda aršana nebūs, tāpēc koka skrūves ir vienīgais, kas visu labi saturēs kopā. Skrūvējām tik ātri, ka pat nepaspēju nofotografēt 🙂

Pirms došanās mājup, mēģinājām kastes izkārtot vienā līnijā un paskatīties vai visas proporcijas ir pareizas. Viss izskatījās tieši tā, kā bijām plānojuši.

DSC_0869

Pa ceļam uz mājām satikām arī šo burvīgo radībiņu, kuras dēļ nopūlamies un būvējam sētu visapkārt teritorijai. Tādi šeit esot vēl trīs…

IMG_2825

Ja domājām, ka svētdien bija lieliski laikapstākļi, tad pirmdien jau varēja sajust vasaru. No rīta pabeidzām skrūvēt visu kastu konstrukciju un sākām to stumt zemē.

DSC_0873

Nemaz nav viegli visu dabūt vienā līmenī un varbūt mums arī perfekti tas neizdevās, jo dārziņš nav vienā līmenī, tomēr ar rezultātu esam apmierināti.

DSC_0878

Otrā pusē kastēm domājam taisīt tieši tādu pašu konstrukciju, tomēr parēķinot visu nepieciešamo kokmateriālu daudzumu, secinājām, ka pietrūks diezgan daudz. Atcerējos, ka mūsu vietējais būvniecības veikals piedāvā automašīnas īri un tas atrodas tikai kādus 4 km no mums. Aizminos ar velosipēdu līdz veikalam un izrādījās, ka automašīna ir pieejama un to var ņemt uzreiz. Maksa arī simboliska – 25 kr jeb 2.5 eur par nobrauktiem 10 km. Nopirku 10 dēļus un 10 maisus ar dārza zemi.

IMG_2827

Tipiski zviedriski – lai saņemtu automašīnu, bija jāaizpilda neliels formulārs, kurā bija jānorāda adrese, telefona numurs un personas kods. Nekādus dokumentus nelūdza uzrādīt, pat nepajautāja vai man ir vadītāja apliecība. Patīk man šī nepiespiestā attieksme!

Pašā vakarā vēl iešāvās doma ātri uzmeistarot vārtiņus. Liela kļūda! Vārtiņi sanāca pārāk lieli, stabiņi pie kuriem tie stiprinās, pārāk ļurcīgi. Būs jātaisa divdaļīgi vārtiņi, kā jau Diāna pašā sākumā teica… Nu nepatīk, kad viņai taisnība 🙂

DSC_0883

Un vakara pēdējais, bet noteikti patīkamākais darbs bija zemeņu stādīšana. Stādus dabūjām no Diānas mammas.

DSC_0890

Un tā pamazām visa kaste tika aizpildīta.

DSC_0904

Mazajā kastītē iestādījām arī meža zemenītes, kuras arī bija starp iedotajiem stādiem.

DSC_0909

Domāju, ka visi strādnieku aizbildņi būtu apmierināti ar mūsu sniegumu šajā nedēļas nogalē. Lai dzīvo darbs un darbarīks!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s