Dārgumu lāde un puse sētas

Nedēļas nogales plāns bija uztaisīt kasti darbarīkiem un vismaz divas dārza malas aplikt ar sētu. Tā kā Diānai nedēļas nogale bija aizņemta ar mācībām, viņas tētis tika norīkots man palīgos. Nu labi, viņš pats piedāvājās palīdzēt man sestdien un es labprāt piekritu, jo līdz galam nebija skaidrs, kā taisīt kasti un dabūt taisnu sētu.

No šīs kaudzes jātop kaut kam lieliskam:

20170415_162917 (2)

Darbarīku kaste ir obligāta nepieciešamība dārziņā, lai katru reizi dodoties turp, līdzi nav jāstaipa dakšas, grābeklis un gumijas zābaki – tie ir tie dārza dārgumi, kurus gribās turēt zem atslēgas. Lai arī izskatās, ka neviens jau baigi neko šeit nezog, jo citos dārziņos cilvēki maisus ar zemi, lāpstas, dakšas un kapļus vienkārši atstāj dārza vidū it kā būtu tikai aizgājuši pusdienās. Laikam tā ir mūsu mentalitāte, bet tā sajūta, ka visam var pieaugt kājas un kādu dienu atnākot uz dārziņu viss būs pazudis, ir tik dziļi iesakņojusies, ka neko negribās atstāt nepieskatītu.

Aplūkojām citos dārziņos esošās kastes un beigās nolēmām, ka kastei jābūt 2m garai un aptuveni 60cm platai, protams, ka gribējās uztaisīt vislielāko kasti visā dārziņu kolonijā, lai citi brīnās. Sestdien no rīta kopā ar Diānas tēti ķērāmies klāt darbiem.

DSC_0772

Zāģēšana un skrūvēšana gāja raiti uz priekšu līdz pusdienlaikam, kad secinājām, ka nedaudz kļūdījos aprēķinot nepieciešamo kokmateriālu daudzumu, precīzāk sakot, neierēķināju kastes grīdu.

DSC_0775

Tā kā sākām kasti taisīt no apakšas, vākam materiāla nepietika. Tā nu devāmies uz veikalu pēc četriem dēļiem, kurus uz vietas sazāģējām vajadzīgajā garumā, lai tie ietilptu mašīnā. Pēc pusdienām darbi ritēja raiti uz priekšu un pēc neilga laika kaste jau bija gatava. Vēl tikai būs nepieciešams to nokrāsot un vāku pārklāt ar kādu ūdensnecaurlaidīgu materiālu.

DSC_0781

Pēcpusdienā vēl paspējām ierakt (iesist) četrus stabus un uzlikt trīs sētas sekcijas, bet pēc tam jau Diānas tētim bija jādodas prom.

DSC_0785

Diena paskrēja ātri un kastes taisīšana aizņēma vairāk laika nekā biju plānojis, tomēr kopumā paveicām diezgan daudz.

Svētdiena atnāca ar ļoti skaistu un saulainu laiku. Jau arvien vairāk cilvēku sāk rosīties savos dārziņos un rodas kopības sajūta, visiem rušinoties un ņemoties. Tas arī uzsit nelielu stresu, jo liekas, ka esi kaut ko iekavējis, redzot cilvēkus sējam un stādam, īpaši, ja pie tevis vēl pat nav uztaisītas kastes stādīšanai un atvesta zeme. Vienīgais mierinājums ir tas, ka salnas vēl nav beigušās un steigties nav kur. Zviedri vispār ir baigi ziņkārīgie un viņiem patīk uzsist klačiņu par neko, tāpēc dienas laikā daudzi nogāja garām mūsu dārziņam, lai paskatītos, ko tad es daru un kā man iet.

Rīts iesākās ar iepriekšējā dienā uzliktās sētas posma uzlabojumiem. Tomēr gribējās visu pasākumu uztaisīt taisnāku, tāpēc novilku vēl papildu auklu un ar līmeņrādi pataisnoju iepriekšējā dienā ierakstos stabus.

DSC_0796

Daļu stabu rakām pa taisno zemē, bet stūros un katras malas vidējo stabu likām uz metāla “enkuriem“, kurus iesit zemē un augšpusē esošajā kārbā liek iekšā stabu, kur to pieskrūvē. Tas padara konstrukciju daudz stabilāku, bet arī dārgāku 🙂

DSC_0802

Pamazām pa posmiņam 6h laikā tapa sēta ar kuru beigās esmu diezgan apmierināts. Nebetonējot stabus un izmantojot lietotus sētas posmus, grūti dabūt visu perfektā līnijā, bet nu šoreiz iekšējam perfekcionistam bija jāpiekāpjas.

Pārējās divas malas, kurām kolēģa atdotais koka žogs nepietika, apliksim ar metāla tīklu.

DSC_0810

Tagad pie jaunās sētas lepni varam piespraust arī dārziņa numuriņu.

DSC_0817

Vēl arī paspēju uzlikt pāris dēļus zāliena pusē, kas cerams aizsargās no nezālēm un gliemežiem.

DSC_0814

Tad gan liku punktu darbiem, jo gribējās vēl pāris stundas atpūsties neko nedarot pirms jaunās darba nedēļas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s