Pēdējās sēklas un negaidīta tikšanās

Vakar vakarā iesējām pēdējās sēklas, kuras bijām paredzējuši izdiedzēt uz palodzes. Pārējām nāksies pagaidīt siltākus laikapstākļus un tās sēsim pa taisno zemē.

Saldos zirnīšus Sugar Ann, tomātus Lord Nelson un Golden Currant sējām kūdras tabletēs. Bijām jau iepriekš internetā pasūtījuši 100 tabletes un domājām, ka tas ir baigi daudz, tomēr beigās nekas daudz pāri nepalika un nākošgad būs jāpērk vēl.

DSC_0697

 

Izmēģinājām arī kaut ko jaunu – dzeltenās un zaļās sviesta pupiņas, kā arī no Cecilia Wingård iegādātās puķuzirņu sēklas Anniversary un Black Knight sējām Root Trainers. Būs interesanti redzēt vai tiešām šie speciālie trauciņi palīdzēs izveidot spēcīgu sakņu sistēmu. Tagad arī zinām, ka vienā kastītē, kas sastāv no 32 trauciņiem, nepieciešami vismaz 4 litri zemes.

DSC_0678

Tas bija vakar, bet šodien turpinājās zemes darbi un tagad vēl vienu dārziņa daļiņu varam pasludināt par brīvu no nezālēm. Diāna palika mājās mācīties, tāpēc negāja tik ātri, tomēr izdevās izdarīt diezgan daudz. Dažbrīd izlīda arī saulīte un varēja redzēt, ka arī citos dārziņos sākusies pavasara rosība.

Pirms

DSC_0702

Pēc

DSC_0711 (2)

Izvesta kārtējā ķerra ar nezālēm un saknēm

DSC_0708

Bija arī interesanta tikšanās ar stirnu buciņu, kas izskatījās ļoti nobijies un pārvietojās lielā ātrumā šķērsām visiem dārziņiem. Sākumā nesapratu, kas notiek, jo dzirdēju tikai kaut kādu krakšķēšanu, bet, paceļot acis, pamanīju, ka man virsū skrien jauns buciņš. Mēs saskatījāmies, es ciešāk satvēru rokās esošās dakšas un jau sāku gatavoties uzbrukumam, tomēr kādu 30 metru attālumā buciņš strauji mainīja virzienu, un, izlaužoties cauri kaimiņu striķu un aveņu stublāju biezoknim, ieskrēja tuvumā esošās mājas pagalmā. Tas protams lika aizdomāties, ka mūsu iecerētā mazā sētiņa tādu dzīvnieciņu nekādi neaizturēs un būs jātaisa kaut kāda konstrukcija ar striķiem aptuveni 1,5 metra augstumā.

Brīvdienas paskrējušas nemanot, tomēr jāsaka, ka arī daudz paveicām pa šīm dienām. Jācer, ka nedēļas nogalē būs silts un saulains, un varēs sākt jau stiķēt kopā sētu un kastes.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s