Dārziņš iegūst aprises – plānošana

Šodien pirmo reizi pastrādājām savā dārziņā. Pēc aptuveni stundas man jau pietika. Es domāju, ka viņiem vajadzētu piedāvāt izmēģinājuma lauciņu, lai cilvēki pamēģina parakt zemi un saprot vai tas viņiem vispār ir vajadzīgs. Protams, es saņēmos un tālāk jau viss ritēja raiti līdz izsalkums mūs aizdzina mājās. Diānai gan patika rušināties pa zemi un lasīt ārā nezāles.

Jāatceras nākamreiz līdzi paņemt maizītes un tēju. Citā dārziņā bija pat grils un cilvēki gatavoja pusdienas uz tā. Tas arī nebūtu slikti.

Izdarījām lielu darbu – aptuveni saplānojām dobju izkārtojumu. Plānojums sanāca diezgan kompakts un kopumā mums būs 8 lielās dobes dārziņa vidū, kur sēsim un stādīsim kartupeļus, zirņus, pupas, burkānus, zemenes, garšaugus utt. Izdevās arī uzrušināt vienu dārziņa stūrīti pēc kā secinājām, ka zeme tiešām ir auglīga.

Darba sākums – pirmie dakšas dūrieni.

20170409_104417

No blakus esošā zāliena bija sadzītas kārtīgas saknes, ar tām būs jāpacīnās arī nākotnē.

20170409_111640

K-Rautā iegādājāmies mūrnieku auklu, kas veiksmīgi noderēja dobju plānošanā. Mēs, iespējams, bijām pirmie, kuri izmanto šo metodi, jo pārējie dārziņi veidojušies diezgan haotiski.

20170409_123921

Tātad viena dobe ies pa dārziņa perimetru (0,7m platumā) un vidū plānojam 8 dobes ar aptuveno izmēru 1,2m x 2,4m.

20170409_123934

Vēl pa vidusdaļu būs jāpadomā, bet liekas, ka šis ir optimālākais risinājums.

20170409_130450

Pēcpusdienā paspējām vēl salikt kartupeļus diedzēšanai. Zeme palīdz kartupeļiem vieglāk saglabāt mitrumu līdz izlien dzinumi, kā arī veicina sakņu augšanu. Šādi sagatavoti kartupeļu stādi iegūst papildus laiku lielākas ražas veidošanai.

20170409_151711

Šķirne: Excellency. Bijām tos nopirkuši ICA veikalā ēšanai, bet daži palika pāri, tāpēc nolēmām tos iestādīt uz balkona speciālos kartupeļu audzēšanai domātos maisos, kurus iegādājāmies izstādē. Šī ir vēlā šķirne un kartupeļi ir īpaši piemēroti cepšanai uz pannas un cepeškrāsnī.

Bija lieliski šo dienu pavadīt svaigā gaisā un iesākt dārza darbus. Diāna arī bija ļoti priecīga, jo varēja izvairīties no gatavošanās eksāmenam 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s