Kā viss sākās

Kādas vakara pastaigas laikā netālu no mūsu mājām pamanījām mazdārziņu koloniju. Blakus stāvēja ziņojumu dēlis ar tur piespraustu lapiņu, ka ir iespējams pieteikties dārziņa īrei. Un tā pēc aptuveni gada ilgas gaidīšanas šodien parakstījām līgumu par dārziņa jeb odlingslott īri. Juhū! Lai dokumentētu mūsu piedzīvojumus ar dārziņu un visu ar to saistīto, uzsākam šo blogu. Doma ir dokumentēt paveiktos un veicamos darbus tādā kā dārza žurnāla veidā, lai varētu izsekot savam progresam, paklapēt sev pa plecu, bet arī mācīties no iepriekšējā gadā pieļautajām kļūdām. Iespējams, ka nākotnē taps arī citas sadaļas par citām tēmām un jomām, bet pagaidām pietiks ar šo.

Mūsu dārziņš pieder biedrībai (odlingslottsförening), kura zemi īrē no komūnas. Izmērs ir 10mx10m. Zeme esot ļoti auglīga, jo tur kādreiz atradies sens ezers. Pats dārziņš ilgus gadus piederējis vienam vīrietim, kurš tur audzēja dārzeņus, puķes un citus labumus. Aptuveni pirms gada viņš vairs nav ticis galā ar dārziņu un to pārņēma puisis, kurš diezgan brutāli izrāva visas puķes un vēlējās audzēt tikai dārzeņus. Ar puķēm viņš uz komposta kaudzi veiksmīgi pārvietoja arī diezgan daudz zemes, tāpēc tagad augsnes līmenis mūsu dārziņā ir zemāks salīdzinot ar kaimiņu dārziem. Puisis pēc lielās ravēšanas sabeidza muguru un vairs nevarēja turpināt. Un tā marta beigās saņēmām e-pastu, ka ir pieejami pieci dārziņi un esam piektie rindā, kas nozīmē, ka izvēles iespējas nebūs un vajadzēs ņemt, kas paliek pāri. Apstaigājām visus sarakstā minētos dārziņus un visi, izņemot vienu, bija diezgan okej vietā, kas nozīmēja, ja neviens neatteiksies, tad visticamāk dabūsim to, kurš ir vistālākajā stūrī un vistuvāk ceļam. Tomēr mums paveicās, jo izrādījās, ka trīs cilvēki, kuri rindā stāvēja pirms mums, vēlējās vēl pagaidīt un palaida mūs pa priekšu. Beigu beigās saņēmām dārziņu ar numuru 105, kas atrodas kolonijas gandrīz pašā vidū.

20170325_105020 (2)

IMG_2731.JPG

Mūs gaida daudz darba, jo viss jāsāk no nulles. Galvenā problēma ir meža dzīvnieki (stirnas un zaķi), kas neskatoties uz to, ka dārziņi atrodas netālu no pilsētas centra, mierīgi nāk mieloties ar zaļumiem, tāpēc būs jābūvē žogs, kas pasargās no dzīvniekiem. Jāpieved zeme, jo, kā jau rakstīju, daļa ir pazudusi un ļoti stipra lietus gadījumā varētu dārziņā krāties ūdens. Zeme būs vajadzīga arī dobēm, kuras domājam būvēt no dēļiem. Plānos ietilps arī nelielas siltumnīcas būve. Īres līgumā iekļauti vairāki punkti ko drīkst un nedrīkst darīt dārziņā. Galvenā domā ir, ka tu nedrīksti aizēnot kaimiņa dārzu, attiecīgi neko lielu nedrīkst ne stādīt, ne būvēt  blakus kaimiņiem. Mums par laimi ir tikai viens kaimiņš un pārējie divi no mums ir atdalīti ar celiņu, tāpēc domājām tomēr uzbūvēt nelielu siltumnīcu vai siltumnīcas izskata konstrukciju, kurā varētu audzēt tomātus, gurķus un salātus. Tā kā ēdāji būsim tikai mēs divi un uzglabāt dārzeņus pa ziemu īsti nav kur, lielos daudzumos neko nestādīsim.

Sestdien ir ieplānots dārza izstādes apmeklējums (Nordiska Trädgårdar 2017), kurā ceram iegūt vairāk informācijas par dārziņa izveidi, labākajām dārzeņu un puķu šķirnēm. Iespējams, ka tur varēs iegādāties arī sēklas, stādus un vēl ko noderīgu par labām cenām.

Cerams, ka šis blogs būs noderīgs un iedvesmojošs netikai mums. Lasiet, baudiet un komentējiet!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s